2/2: Ako si vytvoriť e-mailovú adresu s názvom domény

11 ako si vytvoriť e-mailovú schránku wedosV druhej časti článku s návodom ako si vytvoriť e-mail k doméne nájdete návod pre českého poskytovateľa hostingu a registrátora domén – Wedos.cz. Ak ste teda z Čiech a máte českú doménu (www.nazov.cz), tak tento návod je práve pre vás 🙂

Na to, aby ste si mohli nejaký e-mail k doméne vytvoriť, potrebujete mať doménu (www.nazov.cz) a hosting (priestor na webe).

Ak ešte doménu a hosting nemáte, tak video návod, ako si ich objednať a sprevádzkovať, nájdete v bezplatnom kurze Škola webu (ak ste z Českej republiky a chcete českú doménu, prepnite sa na video s českou verziou pre wedos)

Keď už máte doménu aj hosting, môžme sa pustiť do práce. Bude to rýchlovka 🙂

Najskôr sa prihláste na wedos.cz do svojho účtu pod údajmi, ktoré ste zadali pri registrácii domény a hostingu (vytváraní účtu).

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 1

Po prihlásení kliknite na odkaz Zákaznická administrace

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 2

Prepnite sa na záložku Webhosting a kliknite na názov vybraného hostingu v tabuľke.

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 3

Na ďalšej stránke sa zrolujte nižšie až po sekciu E-mailové schránky a kliknite na odkaz Spravovat schránky.

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 4

Zobrazí sa vám tabuľka s vytvorenými e-mailami. V hlavičke kliknite na Vytvořit novou schránku

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 5

V nasledujúcom formulári si nakonfigurujte novú e-mailovú schránku. Do kolónky Nová schránka zadajte text (meno), ktoré má byť pred zavináčom. Ďalej zadajte heslo (musí mať min. 8 znakov, veľké písmeno, číslicu a špeciálny znak) a pokiaľ chcete poštu sťahovať do inej schránky, zadajte e-mailovú adresu, kam sa má pošta preposielať. Taktiež môžete nastaviť zmazanie prepsmerovaných správ, aby ste sa vyhli zahlteniu schránky.

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 6

Nižšie nájdete ďalšie nastavenia ako povolenie Prihlásenia, Odosielania správ či limity schránky. Pre dokončenie vytvárania schránky sa však posuňte na začiatok formulára a kliknite na Vytvořit schránku. Následne sa vám zobrazí stránka s informáciou, že vaša nová e-mailová schránka bola vytvorená.

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 7

Vytvorená schránka vám pribudne aj v zozname e-mailových schránok. Neželanú schránku stačí vymazať červeným krížikom.

ako si vytvorit e-mail k doméne wedos 8

 

Pomohol vám článok k vytvoreniu vlastného e-mailu s názvom vášho webu? Ak áno, povedzte o tomto článku aj vašim kamarátom a známym na sociálnych sieťach 🙂

Denisa

Moje meno je Denisa Holičová a učím ľudí vytvoriť si vlastný web, na ktorom môžu prezentovať svoje články, služby a produkty, bez toho, aby platili zbytočne veľa peňazí za programátora. Blogovaniu a vytváraniu webových stránok sa venujem už niekoľko rokov. Paradoxom je, že kedysi bolo vytvorenie stránky či už vo WordPresse alebo v nejakom inom redakčnom systéme pre mňa scifi, no dnes je to každodenná súčasť môjho života. Som autorka kurzu Škola webu, v ktorom v jednoduchých krokoch učím, ako si vytvoriť vlastný web v redakčnom systéme WordPress.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.