6 ONLINE nástrojov, s ktorými si VYTVORÍTE LOGO za 5 MINÚT, aj keď nie ste grafik

Ako si vytvoriť logo 2 Viete čo riešia ľudia ako prvé, pri tvorbe svojho webu? V 99%-tách je to tá najmenej podstatná vec, ktorú treba na začiatku urobiť – riešia, aké logo budú mať a ako bude ich web vyzerať.

Aj keď logo je skutočne tá najmenej dôležitá vec (tá najdôležitejšia je pustiť sa do práce a tvoriť obsah – články a magnet na zber kontaktov), tak ľudia majú často pocit, že mať web bez loga, veď to by svoj web ani nemohli ukázať svojim známym… Veď keď nevidia, ako to bude vyzerať, tak ich to ani nebude baviť. A tak pokiaľ nemajú logo, nenapíšu na web ani čiarku.

Nuž, aby som vás ušetrila dumania odkiaľ logo vziať a neukradnúť alebo neplatiť mastnú sumičku za služby grafika, pripravila som vám prehľad týchto 6 online nástrojov, pomocou ktorých si môžete vytvoriť logo pre svoj web, aj keď nie ste expert na dizajn.

Verím, že vás aj vlastné logo, ktoré si vytvoríte, naštartuje k tomu, aby ste so so svojím webom poriadne roztočili 🙂

#1 Logomaker.com

ako si vytvoriť logo - logomaker 1a

Logomaker je jednoduchý a intuitívny nástroj, pomocou ktorého si vytvoríte logo za pár minút. Zvolíte si tému vášho webu či podnikania, vyberiete či chcete logo s obrázkom (ikonou) vystihujúcim vašu tému, logo vytvorené z písma alebo abstraktné logo a zobrazia sa vám návrhy.

ako si vytvoriť logo - logomaker 2Text písma loga si môžete následne ešte upraviť – teda zmeniť font, veľkosť či farbu. Taktiež môžete posúvať aj otáčať obrázok loga aj text.

Vytvorené logo si môžete na web vložiť zdarma pomocou vygenerovaného kódu, alebo si ho môžete kúpiť a stiahnuť.

Ponuka obrázkov (ikon) pre loga nie je veľmi široký, za to ak chcete logo z písmena, tak ku každému písmenu máte na výber niekoľko rôznych.

Cena loga: USD $49

 

#2 Logotypemaker.com

ako si vytvoriť logo - logotype maker 1a

Logotypemaker funguje na podobnom princípe. Na začiatku zadáte nadpis (text loga), vyberiete si tému (oblasť) ktorej sa má logo týkať a zobrazia sa vám ponuky.

ako si vytvoriť logo - logotype maker 2V porovnaní s Logomakerom obrázkové logá v Logotypemaker-i vyzerajú oveľa modernejšie. Ak však chcete logo z písmena, tak táto možnosť tu definovaná nie je.

Výhodou je možnosť ukladať si obľúbené logá  pri výbere do Wishlistu a potom už len vyberať z tých naj.

Upraviť si môžete fonty, farby, umiestnenie, natočenie, tiene, pozadie. Jednoducho si logo spravíte podľa seba 🙂

Cena loga: USD $24.99

 

#3 Logogarden.com

ako si vytvoriť logo - logogarden 1aOpäť o niečo pokročilejším nástrojom je online služba Logogarden.com. Princíp zostáva stále rovnaký. Zvolíte si tému a rovnako ako pri prvom spomenutom nástroji si môžete vybrať spomedzi obrázkového loga, abstraktného alebo vytvoreného z písmena.

ako si vytvoriť logo - logogarden 2Pri písmenových si môžete zvoliť nie len rôzny štýly, ale môžete ho vložiť aj do nejakého rámika, podobne, ako som to spravila za 5 minút ja.

Logogarden taktiež obsahuje pokročilejšie formátovanie – teda tieňovanie, farebné prechody, odlesk a pod.

Stiahnuť si ho môžete v malom rozlíšení zdarma, veľké rozlíšenie alebo vektorový obrázok je spoplatený.

Cena loga:  USD $12.90 (vysoké rozlíšenie)

 

#4 Designmagnetic.com

ako si vytvoriť logo - designmagnetic 1a

Ďalším nástrojom na tvorbu loga je designmagnetic.com. Princíp zostáva rovnaký. Do prvej kolónky napíšete text loga, zvolíte tému a počkáte si, čo vám mašinky vypľuje.

Veľmi ma prekvapila ponuka pripravených log – spomedzi všetkých testovaných je najväčšia. Nechýba ani možnosť loga vytvoreného z písmena.

ako si vytvoriť logo - designmagnetic 2Slušná je aj ponuka dodatočnej editácie – teda umiestnenia, veľkosť a font textu, farebné doladenie ako obrázka tak aj textu, natočenie, pridanie ďalšieho textového riadku či obrázku.

Logo si môžete vytvoriť vo viacerých variantoch a uložiť si každé z nich do Wishlistu a nakoniec si vybrať svojho šampióna.

Pred stiahnutím sa vám hneď zobrazia aj návrhy vizitiek v zvolených farbách, ktoré si môžete prikúpiť 🙂

Cena loga:  USD $37 základné rozlíšenie (vysoké rozlíšenie +$9 )

 

#5 Logomakr.com

ako si vytvoriť logo - logomakr 1a

Logomaker v porovnaní s predchádzajúcimi službami funguje na jemne inom princípe. Nevyberáte si zobrazené možnosti podľa zvolenej témy, ale do vyhľadávacieho okienka zadáte priamo kľúčové slovo(v angličtine), podľa ktorého sa vám výsledné obrázky zobrazia.

ako si vytvoriť logo - logomakr 2Keď si zvolíte obrázok (ikonu), môžete si k nej pridať text rôznych fontov, zväčšiť, zmeniť farbu či natočenie. Stačí pochopiť, ako to funguje a logo máte raz dva.

Najlepšie na tejto online službe je, že logo si môžete rovno stiahnuť zdarma vo vami zvolenej veľkosti 🙂

Cena loga: ZDARMA 🙂

 

#6 Tailorbrands.com

ako si vytvoriť logo - tailorbrands 1a

Teraz sa pozrieme na môj obľúbený nástroj  Tailorbrands.com. Logo vytvorené pomocou tohto nástroja je naozaj veľmi vystihujúce. Funguje na princípe opisu vašej témy. Znamená to, že si nevyberáte len oblasť, napr. Zdravie, ale opíšete, čomu sa váš web či firma venuje (opis treba napísať v angličtine) a aká firma ste – stačí pár kľúčových slov.

ako si vytvoriť logo - tailorbrands 2V ďalšom kroku si zvolíte typ loga – teda či má byť obrázkové, vytvorené len z písma, alebo logo z písmena (napr. iniciálka firmy)

Ak chcete s obrázkom (ikonou), napíšte kľúčové slovo obrázka a vyberte si z ponuky.

Zobrazia sa vám návrhy fontov – vyberáte, ktoré konkrétne alebo ktorá dvojica sa vám páč/nepáči.

Na základe vašich preferencií sa vám následne zobrazí 5 rôznych návrhov loga, vyberiete si, ktoré sa vám najviac páči a to si môžete ešte doladiť do rôznych zarovnaní štýlov a farieb. Jednoducho geniálne! 🙂

Pozrite si aj video návod ako si vytvoriť logo pomocou tailorbrands.com >>>

Cena loga:  USD $39 (vysoké rozlíšenie + vektor)

Verím, že vám tieto nástroje pomôžu k vlastnému logu a teda aj k vlastnému webu. Ak si s tvorbou webu neviete rady, pozývam vás do prémiového online kurzu Škola Webu, v ktorom sa krok za krokom naučíte, ako si spraviť profi web.

Ak sa vám tento článok páčil, dajte o ňom vedieť aj svojim známym na sociálnych sieťach:)

Tiež ma veľmi poteší, ak do komentárov napíšete, či už svoje logo máte a ako ste získali, prípade či ste niektorý zo spomínaných nástroj už otestovali 🙂

Denisa

Moje meno je Denisa Holičová a učím ľudí vytvoriť si vlastný web, na ktorom môžu prezentovať svoje články, služby a produkty, bez toho, aby platili zbytočne veľa peňazí za programátora. Blogovaniu a vytváraniu webových stránok sa venujem už niekoľko rokov. Paradoxom je, že kedysi bolo vytvorenie stránky či už vo WordPresse alebo v nejakom inom redakčnom systéme pre mňa scifi, no dnes je to každodenná súčasť môjho života. Som autorka kurzu Škola webu, v ktorom v jednoduchých krokoch učím, ako si vytvoriť vlastný web v redakčnom systéme WordPress.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.