Ako RÝCHLO stiahnuť video z YOUTUBE

Predpokladám, že stránku youtube.com nemusím nijako špeciálne predstavovať. Vždy keď hľadáte nejaké video alebo sa o svoje video chcete podeliť so svetom, vaše kliki vedú práve na Youtube – stránku s nehoráznym počtom videí od amatérov až po profíkov. Čo však robiť, keď si chcete video z netu stiahnuť?

Nech hľadáte, ako chcete, tlačidla Stiahnuť video sa na Youtube nedopátrate. Dôvodov, prečo samotný youtube takýmto tlačidlom neoplýva, je ochrana autorských práv.

Autori, ktorí pridajú a zdieľajú svoje videá na internetových stránkach, súhlasia s tým, aby ste si video pozreli, požičali a vložili ho napr. na svoj web, alebo ho zdieľali tade tade po sociálnych sieťach, no stiahnuť si ho do počítača či mobilu je už iná káva.

Druhým dôvodom prečo Youtube takéto tlačidlo na svojom webe nemá, je jeho ochrana na zachovanie návštevnosti.

Keď si stiahnete video po počítača, išli by ste si ho pozerať na internete, nedajbože ešte ak vám poriadne nefičí wifi? Určite nie.

 

Ako si teda video z YOUTUBE stiahnuť?

Na internete nájdete množstvo pluginov a rozšírení prehliadača, ktoré si môžete stiahnuť a nainštalovať zdarma. Vďaka nim vám potom v prehliadači pribudne ikonka pre stiahnutie videa.

Nainštalovanie pluginu síce odstráni problém so sťahovaním videa, ale úprimne – rozbehať plugin a pochopiť, ako sťahovanie na ňom funguje, je pre mnohých tvrdší oriešok.

A načo si život komplikovať pluginmi, keď existuje oveľa jednoduchšie riešenie?!

 

Malá finta Fň – alebo pridanie SS pre stiahnutie

Tento návod ako si stiahnuť video do počítača vás prekvapí svojou jednoduchosťou. Spočíva v tom, že do URL adresy videa vložíte pred slovo youtube dve eská – teda ss a stlačíte Enter, aby sa adresa načítala.

ako stiahnuť video1

Zobrazí sa vám stránka savefrom.net, na ktorej nájdete želané video spolu s tlačidlom download. Vyberte si formát a kliknite na Download. Abraka dabra a video sa vám sťahuje do počítača  🙂

ako stiahnuť video 2

 

Na záver ešte raz musím zopakovať upozornenie:

Sťahovanie videí bez autorských práv je ilegálne, preto dobre zvážte, ktoré a či vôbec nejaké video si z internetu stiahnete.

Páči sa vám táto finta? Ukážte ju aj svojim karátom a známym na sociálnych sieťach 🙂

Tagy:

Denisa

Moje meno je Denisa Holičová a učím ľudí vytvoriť si vlastný web, na ktorom môžu prezentovať svoje články, služby a produkty, bez toho, aby platili zbytočne veľa peňazí za programátora. Blogovaniu a vytváraniu webových stránok sa venujem už niekoľko rokov. Paradoxom je, že kedysi bolo vytvorenie stránky či už vo WordPresse alebo v nejakom inom redakčnom systéme pre mňa scifi, no dnes je to každodenná súčasť môjho života. Som autorka kurzu Škola webu, v ktorom v jednoduchých krokoch učím, ako si vytvoriť vlastný web v redakčnom systéme WordPress.

Komentáre

  • Petr 06.11.2015 10:01

    Ahoj Denisa,

    díky, zkusím:-) Sic jsem to ještě nepotřeboval, ale nikdy nevíš, kdy se může hodit 🙂
    Hezký den

    Petr

Pridať komentár

* Nezapomeňte na povinné pole.