TAJOMSTVO ODHALENÉ: Ako posielať klientom maily, aj keď nie ste pri počítači [VIDEO NÁVOD]

automatické odosielanie e-mailovStalo sa Vám už niekedy, že ste si stiahli na webe e-book (napr. 20 nevyhnutných krokov, aby váš článok videlo čo najviac ľudí 🙂 ) alebo sa niekde registrovali a takmer okamžite pristál vo vašej mailovej schránke nový e-mail so sľúbeným e-bookom či registračným mailom? A vraveli ste si, “Wow, to bola ale rýchlosť… Ako to robia, že mi to poslali tak rýchlo?”

Ak áno, tak teraz Vám odhalíte malé tajomstvo a dozviete sa, ako presne môžete odosielať e-maily svojim potenciálnym klientom, aj keď práve nie ste pri počítači.

Čo potrebujete na automatické odosielanie e-mailov

Ak chcete, aby niekto automatické e-maily posielal za vás, musíte si tohto “niekoho” najať. Ten niekto je “Pán  SmartEmailing“. Ja viem, slovné spojenie “Pán SmartEmailing” vyzerá naozaj divne, ale v mojich očiach je to “Pán”:)

Je to totiž online softvér, ktorý urobí ťažkú prácu za vás: pozbiera kontakty na webe, pošle im automatický e-mail, presne vám ukáže, koľko ľudí si e-mail otvorilo, prečítalo, kliklo na odkaz, dokážete v ňom vytvárať segmenty (skupiny) svojich zákazníkov podľa toho, o čo sa zaujímajú a mnoho mnoho ďalšieho.

Čo je však najdôležitejšie, efektívnym a správnym využívaním e-mail marketingu dokážete so svojimi potenciálnymi klientmi vybudovať lepší vzťah a niekoľko násobne zvýšiť svoje zisky. A to už sa počíta 🙂

Na to, aby ste odkázali SmartEmailing využívať, nepotrebujete vedieť ani po anglicky. Tento online softvér je totiž v češtine, takže nema problema, porozumie určite každý 🙂

4 kroky pre zber kontakov a nastavenie automatických e-mailov

SmartEmailing dokáže toho naozaj veľa. V tomto článku si však v 4 krokoch ukážeme, ako si zaregistrovať účet v službe SmartEmailing, ako vytvoriť zoznam kontaktov, ako vytvoriť webový formulár a ako nastaviť automatický e-mail po vyplnení webového formulára. Poďme teda na to:

1. Krok: Založenie účtu na SmartEmailing

Ak ste v zakladaní účtov zbehlí, tak tento krok bude pre vás malina. Stačí kliknúť na tento odkaz, vyplniť registračné údaje, odoslať registráciu a potvrdiť registračný e-mail, ktorý vám po vytvorení účtu príde do schránky.

Založiť si účet na SmartEmailing >>>

Potvrdenie registrácie je veľmi dôležité, aby ste s odosielaním mailov mohli začať, preto tento e-mail v schránke za každú cenu vyňúrajte 🙂

 

2. Krok: Vytvorte zoznam kontaktov

Keď už máte založený účet a overenú svoju e-mailovú adresu, tak je potrebné vytvoriť zoznam kontaktov. Zoznam kontaktov je ako také vrece, do ktorého vám budú spadať e-mailové adresy klientov (alebo iné kontakty).

Kontakty vám do toho vreca – zoznamu budú pribúdať prostredníctvom webového formulára, ktorý máte umiestnený na webe, alebo si do zoznamu kontaktov môžete pridať aj svoju databázu klientov, ktorú ste nazbierali doteraz online aj offline.

Vytvorenie zoznamu kontaktov v SmartEmailingu vám zaberie len 2 minútky:

3. Krok: Vytvorte webový formulár a vložte ho na web

Aby vaša databáza na potenciálnych klientov neustále rástla, je potrebné zbierať ich všade, kde sa len dá. O miestach, prečo mať na webe webový formulár a kde ich môžete na webe umiestniť, sa dočítate v tomto článku >>>

Stačí postupovať podľa tretieho video návodu a webový formulár máte na svete:

Ak chcete naformátovaný formulár (teda formulár s dizajnom, ktorý ste si zvolili) vložiť do webu, stačí skopírovať JAVA skriptový kód a vložiť ho cez HTML editor napríklad do článku, stránky či widgetu.

4. Krok: Napíšte e-mail a nastavte jeho automatickú rozosielku

V štvrtom kroku už len stačí v SmartEmailingu napísať e-mail, ktorý sa má automaticky odoslať a nastaviť čas, kedy sa má odoslať. Je to veľmi jednoduché, veď presvedčte sa sami:

Štyri kroky ako posielať e-maily klientom, aj keď práve nesedíte za počítačom máte za sebou. Verím, že sa vám tento návod páčil, ale hlavne verím, že vám pomôže lepšie a rýchlejšie komunikovať s ľuďmi, ktorý majú záujem o to čo robíte či predávate, skrátka že vám pomôže zlepšiť svoj online biznis a zvýšiť svoje príjmy vďaka webu.

Sama SmartEmailing využívam a neuveriteľne mi pomáha v biznise aj zvyšovaní príjmov. Čo je na ňom skvelé, že aj keď náhodou ešte nemáte web, no máte svoju databázu kontaktov, tak prostredníctvom SmartEmailingu môžete odosielať hromadné e-maily a sledovať, aký záujem majú ľudia vo vašej databáze o to, čo im posielate.

Tento softvér za vás dokonca odošle aj e-mail k narodeninám 🙂 No nie je to úžasné?

Na záver už len dodám, že ak sa vám článok páčil a pomohol vám, tak budem rada, ak ho pozdieľate so svojimi kamarátmi a známymi. Poteší ma každý jeden “lajk” či zdieľanie 🙂

Denisa

Moje meno je Denisa Holičová a učím ľudí vytvoriť si vlastný web, na ktorom môžu prezentovať svoje články, služby a produkty, bez toho, aby platili zbytočne veľa peňazí za programátora. Blogovaniu a vytváraniu webových stránok sa venujem už niekoľko rokov. Paradoxom je, že kedysi bolo vytvorenie stránky či už vo WordPresse alebo v nejakom inom redakčnom systéme pre mňa scifi, no dnes je to každodenná súčasť môjho života. Som autorka kurzu Škola webu, v ktorom v jednoduchých krokoch učím, ako si vytvoriť vlastný web v redakčnom systéme WordPress.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.