Zobrazuje sa vám ZLÝ NÁHĽAD článku na Facebooku? Tu je návod, ako to ODSTRÁNIŤ

facebook debugger 4Pred pár dňami sa na mňa obrátila kamarátka s otázkou: „Deniiii, nevieš prečo sa mi na pridanom článku na fanpage nezobrazuje popisok, ktorý som na webe nastavila? Je tam aj iný obrázok…“

„A debuggla si ho?“, spýtala som sa.

„Debu čo? To slovo počujem po prvý krát?“

Možno na slovo debugnúť hladíte teraz s prekvapením aj vy, no verím, že čoskoro ho zaradíte do svojho slovníka. Keď sa dozviete, čo sa za ním skrýva, tak určite 🙂

Možno sa Vám už stalo, že ste na svoj web napísali napríklad nejaký článok, nastavili SEO popisok a Facebook atribúty spolu s prezentačným obrázkom. Skopírujete URL, vložíte do Facebooku a…

… a zobrazuje sa starý alebo neaktuálny náhľad či popisok.

Nadpis, popisok článku aj náhľadový obrázok si síce viete upraviť priamo na Facebooku pri jeho pridávaní. Problém však je, že ak niekto váš príspevok bude zdieľať, tak na zdieľanom poste sa bude opäť zobrazovať staré nastavenie obrázka, nadpisu či textu.

A to predsa nechcete!

 

Moje meno je Debugger. Facebook Debugger.

Odstrániť neaktuálne informácie pri postovaní článku na Facebook nie je žiadna veda. O načítanie tých správnych infošiek a obrázka sa postará jednoduchá online aplikácia menom Facebook Debugger.

Na úvodnej stránke aplikácie Facebook Debugger sa vám na úvod zobrazí len jediné políčko s názvom Enter a URL, access token, or Open Graph Action ID. Sem vložte URL adresu napríklad článku, ktorý chcete pridať a kliknite na Debug.

facebook debugger 1

 

Následne sa vám zobrazí stránka s rôznymi informáciami a hláseniami. Zaujímavý je však náhľad celkom dolu na tejto stránke. Nájdete tu náhľad, ako by sa príspevok zobrazil na Facebooku.

facebook debugger 2

Ak sa náhľad nezhoduje s tým, čo ste si na webe nastavili, vráťte sa na začiatok tejto stránky a kliknite na Fetch new scrape information a potom Show existing scrape information.

facebook debugger 3

Opäť sa zrolujte na spodok stránky a skontrolujte, či sa načítali aktuálne informácie a obrázok príspevku.

Ak to ešte stále nie je ono, celý postup zopakujte ešte raz pokiaľ sa Vám nezobrazí želaný náhľad.

Toto bol malý návod, ako si ušetriť nervy pri pridávaní príspevkov na Facebook s vytúženým popisom. Facebookovým stratégiám a nástrojom na prácu s touto sociálnou sieťou sa venuje Martin Mažár v kurze FB Naruby. Martin je na Facebook fakt macher, preto ak chcete vedieť viac, vrelo jeho kurz odporúčam 🙂

Využívajte Facebook

Ušetrite  od zlej nálady pri pridávaní postov na Facebook aj svojich priateľov a zdieľajte s nimi tento článok 🙂

Tagy:

Denisa

Moje meno je Denisa Holičová a učím ľudí vytvoriť si vlastný web, na ktorom môžu prezentovať svoje články, služby a produkty, bez toho, aby platili zbytočne veľa peňazí za programátora. Blogovaniu a vytváraniu webových stránok sa venujem už niekoľko rokov. Paradoxom je, že kedysi bolo vytvorenie stránky či už vo WordPresse alebo v nejakom inom redakčnom systéme pre mňa scifi, no dnes je to každodenná súčasť môjho života. Som autorka kurzu Škola webu, v ktorom v jednoduchých krokoch učím, ako si vytvoriť vlastný web v redakčnom systéme WordPress.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.