Vlastný WEB jednoducho FUNGUJE! Tu je DÔKAZ :)

O tom, že vlastný web by mala byť povinná výbava každého, kto chce robiť čo sa mu páči a nerobiť, čo sa mu nepáči, ste možno už počuli. Pre nezainteresovaných môžu byť slová „spravte si web a už nebudete mať núdzu o klientov“ alebo „spravte si web a budete môcť robiť to, čo vás baví“ skoro ako scifi či výplod „infopodnikateľskej“ fantázie…

A tak si možno kladiete otázku: „Naozaj to funguje?“

Funguje! A (nielen) ja som toho živým dôkazom… 🙂

Dôkaz č. 1: Aj chodenie do wellness sa dá premeniť na biznis

Možno ste už niekde zachytili, že mojou druhou blogovou láskou je stránka www.milujemewellness.sk. Táto stránka vznika asi pred 4 rokmi (vo svojej prapôvodnej podobe) celkom nevinne v čase, keď som ešte ani netušila, čo všetko web dokáže.

Môj manžel, Martin Mažár, pred 5 rokmi pracoval ako manažér v jednej poisťovni a tak ako väčšina manažérov dnešnej doby, aj on chodil z práce ako zbitý pes, makal od nevidím do nevidím a o hladine adrenalínu vďaka neustálemu stresu ani nehovoriac.

milujemewellnessAby nás z toho všetkého po pár rokoch neklepla pepka, zaviedli sme pravidelný wellness rituál –  každý víkend sme nasadli do auta a namierili smer sauna. Postupne sa z nás stali wellness závisláci 🙂

Vďaka nášmu relaxačnému koníčku sme natrafili na dobré aj nič moc wellness centrá, výborné aj priemerné. Aby sme  o tom mali sami prehľad (po čase sa nám to začalo zlievať) a dali o kvalite wellnessov vedieť aj iným ľuďom, založili sme spomínaný blog Milujeme wellness.

Vtedy sme nemali ani potuchy, ako robiť veci na webe správne a už vôbec sme netušili, že aj z webu, ktorý je náš koníček, kronika aj fotoalbum v jednom, sa niekedy stane zisková záležitosť.

Viete čo sa stalo po pár mesiacoch?

Začali sa nám ozývať wellness centrá a hotely na spoluprácu. Z obyčajného blogu sa stala “práca” snov, pretože do wellness a na masáže chodíme zdarma 🙂

Možno si teraz vravíte, no dobre, ale to nie je žiaden biznis…

Áno, musím povedať, že v tomto štádiu z tohto zdroja zatiaľ v plnke nie sme :). Stránka Milujeme wellness je ešte stále len koníček a tak mu venujeme naozaj len málo času. Na to, aby aj z tejto stránky začali plynúť príjem vôbec nechýba veľa. No a relax zdarma – ten nikdy nie je na zahodenie 🙂

Tak ako my, tak aj vy môžete vďaka webu premeniť svoj koníček na biznis. Možno sa vďaka tomu nestanete milionári (pokiaľ teda nebývate práve napríklad niekde v Indonézii, kde je milionárom každý 🙂 – 100€ = 1 500 000 rupií), ale budete moc robiť čo vás baví, zarábať vďaka webu alebo si vychutnávať rôzne výhody zdarma, tak ako my.

Chce to len, aby ste sa pustili do práce a venovali svojmu webu trochu času, písali články a pomáhali ľuďom.

Ak chcete mať aj vy svoj vlastný fungujúci web, tak úplný návod, v ktorom sa dozviete ako web vytvoriť a hlavne čo naň napísať, aby prinášal klientov, nájdete v kurze Predaj Naruby Premium.

Dôkaz č. 2: Aj málo stačí, aby sa vám vďaka webu začali ozývať noví klienti

preziprezentacie.skDruhý blog, ktorý som založila asi pred 2 rokmi, je blog preziprezentacie.sk. Je to blog, ktorý som chystala k môjmu online kurzu, ako si vytvoriť neobyčajnú prezentáciu pomocou online služby Prezi.

Ako vidíte, tretí a tým aj posledný článok na tejto stránke bol pridaný 14.júla 2014. Takmer 2 roky späť! V článkoch nie je žiadny zber kontaktov a ani “call to action” – teda výzva, aby sa ľudia ozvali, keď chcú spraviť prezentáciu, alebo sa naučiť pracovať s Prezi.

A viete čo sa vďaka týmto 3 obyčajným článkom na webe deje?

Pravidelne 1-2 krát za mesiac mi niekto zavolá s prosbou o pomoc, aby som im vytvorila prezentáciu na mieru! Keby som sa tomuto webu venovala viac, počet klientov by bol oveľa vyšší.

Dôkaz č. 3: Funguje to v akejkoľvek oblasti

Ak sa vám stránka Milujeme wellness zdá málo uletená na to, aby z nej bol zisk, pozrite sa na ďalšie príklady:

Fitshaker

fitshaker

Fitshaker.sk je stránka, ktorú založili naši kamaráti – Peťo a Lucka Švaralovci. Lucka bola inštruktorka Zumba fitnes a Peťo taktiež vystresovaný zamestnanec v Profesii. Odhodlali sa a založili web o tom, ako cvičiť doma podľa videí na rôznu tému (je to naozaj pecka, vrelo odporúčam 🙂 ).

Okrem toho súčasťou fitshaker.sk je aj blog, na ktorý každý deň pribúdajú nové články s radami ako schudnúť a žiť zdravo. Aj vďaka tomu majú Švaralovci z tohto webu krásny príjem, robia čo ich baví a ešte môžu aj cestovať po svete 🙂

crazysexyfuntravelerCrazy sexy fun traveler

Stránku crazysexyfuntraveler.com založila taktiež naša kamarátka Alexandra Kováčová, ktorá miluje cestovanie. O svojich cestách po svete začala písať tento blog a dnes nielenže cestuje zdarma, ale dokonca jej za to aj platia! 🙂 Okrem toho napísala aj e-book o Surovej strave a cestovaní, z ktorého má ďalší príjem.

Ako zbaliť (babu)

ako zbalitZdá sa vám nemožné postaviť svoj biznis na balení báb? Michala Kopeckého živí práve táto téma! Na blogu akozbalit.sk radí chlapom ako zbaliť babu a byť chlapom, na ktorého sa budú baby lepiť ako včielky na med 🙂 Michal postupne na túto tému vytvoril aj niekoľko online kurzov a dnes mu prinášajú vysoké príjmy.

Možno sa vám zdá, že tieto tri príklady sú len výnimkami, tzv. “infopodnikatelia”. Ale čo vy, ak predávate reálne produkty alebo služby?

Verte mi, ide to v každej oblasti, či už ste kaderníčka, výživový pordca, “finančák” či mamička na materskej. Vďaka webu síce nebudete (alebo nechcete) možno cestovať či wellnessovať sa zdarma alebo využívať iné benefity, no vaším najväčším benefitom budú klienti, ktorí sa vám budú sami ozývať, že vás potrebujú a chcú, aby ste im pomohli a predali…

Expert na financie

expertnafinancieJaroslav Ilek je finančný agent (reps. už regionálny riaditeľ), ktorý si založil web expertnafinancie.sk. Na tento blog Jaro píše pravidelne články z oblasti financií. A viete čo sa mu vďaka tomu deje?

Jarovi sa začalo ozývať toľko klientov, že ich vôbec nestíha obsluhovať! Dnes mu s obsluhovaním klientov pomáha aj jeho kolegovia a spolu im to za 15 mesiacov prinieslo takmer 50 000€ na províziách.

Pýtate sa ako to dokázal? Pustil sa do práce, vytvoril si svoj web a neustále na ňom pracuje a veci zlepšuje….

Ak si chcete aj vy založiť svoj web a mať tak dostatok klientov, tak návod, ako na to, nájdete v kurze Predaj Naruby Premium.

Dušan Daniel

dusandanielDušan Daniel má taktiež svoj web dusandaniel.sk. Venuje sa MLM a o tejto téme aj píše na svojom blogu. Chcete vedieť, ako mu to funguje?

Za mesiac sa mu priemerne ozve 10 ľudí na nábor pre spoluprácu!

Toto bolo len zopár príkladov, ktoré sú dôkazom, že WEB jednoducho FUNGUJE! 🙂 A funguje v akejkoľvek oblasti a téme. Či chcete cestovať po svete alebo mať doma papučovú kultúru, robiť čo sa vám páči a nerobiť čo sa vám nepáči, tak práve web je skvelý nástroj, ako dosiahnuť váš cieľ.

Pravdou však je, že na to, aby vám web fungoval, je potrebné zamakať a spraviť web tak, aby naozaj fungoval (po technickej aj obsahovej stránke). Nikomu zo spomenutých web nespadol z jasného neba.

Všetci sme raz začínali a museli sa naučiť ovládať neznáme nástroje a softvéry, študovať a potýkať sa s problémami.

Ale viete čo?

Rozhodne to stálo za to! 🙂

Ak chcete aj vy patriť k tým, ktorým web prináša klientov, plní sny a dáva voľnosť, tak vám odporúčam kurz Predaj Naruby Premium.

Ak sa vám článok páčil, inšpirujte ním aj svojich priateľov na sociálnych sieťach 🙂 Poteší ma každé jedno pozdieľanie 🙂

Denisa

Moje meno je Denisa Holičová a učím ľudí vytvoriť si vlastný web, na ktorom môžu prezentovať svoje články, služby a produkty, bez toho, aby platili zbytočne veľa peňazí za programátora. Blogovaniu a vytváraniu webových stránok sa venujem už niekoľko rokov. Paradoxom je, že kedysi bolo vytvorenie stránky či už vo WordPresse alebo v nejakom inom redakčnom systéme pre mňa scifi, no dnes je to každodenná súčasť môjho života. Som autorka kurzu Škola webu, v ktorom v jednoduchých krokoch učím, ako si vytvoriť vlastný web v redakčnom systéme WordPress.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.